#2 RECENZE: Fotokniha od Saal Digital

V rámci kampaně od Saal Digital pro blogery jsem si napsala o kupón na vyzkoušení fotoalba, vybrala jsem si téma našeho azylu Handipet Rescue. Moje dojmy jsou zde upřímné, jak pozitivní, tak negativní.

Myslím, že by byla škoda, kdyby fotografie, které jsou sice z dob minulých, ale stále nádherné, zůstaly jen tak nevyužity. Přece jen, fotografové v azylu Handipet Rescue jsou neskutečně šikovní lidé 🙂 Fotoalbum od Saal Digital, které jsem vytvořila a objednala mě mile překvapilo. Jako první se setkáte s programem od Saal Digital, který je velmi jednoduchý, intuitivní. Nabízí vlastní šablony, do kterých stačí zasazovat fotografie, navíc program hlásí, pokud mu přijde, že fotografie nejsou dostatečně kvalitní a tisk by se nemusel povést. Samozřejmě, nedokáže odhadnout, jestli je fotografie špatně zaostřená, ale dokáže říct, že je moc malá na to, aby tam nebyly vidět velké pixely.

Fotografie jsem vybírala tak, abychom mohli album používat na akcích jako ukázku zvířátek z azylu a toho, jak se jim u nás daří. Už se těším až budou návštěvníci stánku listovat knihou a ptát se na jednotlivé příběhy a my budeme vyprávět.

Samotná fotokniha se může pochlubit vysokou kvalitou, jak použitého papíru, tak samotného tisku, s ničím se nešetří, obálka se nerozlepuje. Barvy jsou syté, stránky jsou tlusté. V programu lze nastavit různé úpravy obálky nebo stránek, stejně jako počet stran. Mě bohužel přišly první dvě stránky slepené, Saal Digital má ale velmi rychlé vyřizování e-mailů (mě odpovídali do druhého pracovního dne) a tak věřím, že reklamaci zvládnou.
Za sebe bych fotoknihu ze Saal Digital doporučila, jsem s ní velmi spokojená a její cena je na úrovni jiných fotoknih, ale kvalita opravdu vysoká. Nejde o obyčejný křídový časopisový papír, ale opravdu pevné stránky, ve kterých se příjemně listuje. Dokáži si fotoknihu představit jako skvělý dárek, album ze svatby, rodinných výletů nebo opravdu pěknou prezentaci vašich výrobků.