Aby dobro neškodilo – Šimon Pánek, David Klimeš

Není tajemstvím, že jedna z mých oblíbených organizací je Člověk v tísni. Mají směr, výsledky, jasné cíle, je to organizace pro mne srozumitelná a zajišťuje velké spektrum pomoci lidem v nouzi. Někdo třeba neví, že Člověk v tísni pomáhá i v České republice,  Velmi si vážím každého člověka, který se zapojuje do pomoci ostatním a z této organizace jsem měla vždy pocit, že vědí, co dělají nebo to alespoň zkouší, protože nejhorší, co můžeme udělat je sedět na zadku, abychom něco náhodou nepokazili.

Z toho důvodu se mi do ruky dostala skvělá kniha Aby dobro neškodilo, kde novinář David Klimeš zpovídá nynějšího ředitele Šimona Pánka. Zabrousí jak do ne až tak vzdálené minulosti a studentských let stejně jako k aktuální situaci a problematice lidských práv ve světě.

V knihkupectvích je velmi málo literatury, která by pojednávala o neziskovém sektoru v češtině, proto Aby dobro neškodilo je podle mě jedna z těch, která by vám rozhodně neměla v knihovně chybět. Obvzlášť, jestli se zajímáte o bezpráví ve světě, jiný úhel pohledu na válku nebo se chcete dozvědět něco ze života mezinárodní organizace Člověk v tísni.

Videorecenze: